Advertisement
| Mapa Serwisu Mapa Serwisu | Galeria fotografii Galeria fotografii | Kontakt | Biuletyn Informacji Publicznej | Archiwalna wersja BIP |
piątek, 21 wrzesień 2018   
Menu serwisu
Strona główna
Nasza Gmina
Położenie
Urząd Gminy
Jednostki podległe
Oświata
Biblioteki
Władze Gminy Słupca
Ochrona danych osobowych
Alkohole - wykaz
Dyżury aptek
Gminny kalendarz imprez
Przewodnik po urzędzie
Rada Gminy
Organizacje pozarządowe
Referendum 2015
Wybory ławników 2016-2019
Wybory samorządowe 2014
CAF-Wspólna Metoda Oceny
Kwalifikacje atutem w pracy
Komisje Rady
Herb Gminy
Zabytki
Gospodarka
Poradnik przedsiębiorcy
Turystyka
Weimar i Słupca - oficjalni partnerzy
Sołectwa
Telefony alarmowe
Prawo lokalne
Akty normatywne i inne akty prawne
Wzory dokumentów
Przetargi - nieruchomości
Zamówienia publiczne
Przetargi - archiwum
Plany zamówień publicznych
Zamówienia publiczne pon. 30 tyś Euro
Ogłoszenia i informacje
Badania ankietowe
Niezbędne programy.
Ochrona środowiska
Energia wiatrowa
Program ochrony środowiska
Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Rejestr żłobków i klubów dziecięcych
Rejestr działalności regulowanej
Regulamin utrzymywania czystości i porządku na terenie Gminy
Publicznie dostępny wykaz danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie
Rejestr planów miejscowych
Strategia Rozwoju Gminy Słupca na lata 2014-2020
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Archiwum aktualności
Badanie satysfakcji klienta
Wybory uzupełniające do Rady Gminy Słupca
Rolnictwo
Rejestr jednostek organizacyjnych Gminy Słupca
Fundusz Sołecki
Cyfrowe samorządy - POWER
100 rocznica Odzyskania Niepodległości
Informacje z ZUS
Wybory samorządowe 2018
Separator

Separator

Separator

Separator

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

BIP_LOGO

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy


Separator

Separator

pl.id

Separator

Separator

Europa

Separator

Separator

Prawo miejscowe

Separator

Separator

Dzienniki Urzędowe RP

Separator

Separator

Statystyka
odwiedzających: 4198701


Strona główna arrow Ogłoszenia i informacje arrow 02.07.2018 r. Susza 2018 - Informacje dla rolników
02.07.2018 r. Susza 2018 - Informacje dla rolników Drukuj E-mail
Susza 2018Informacja w sprawie szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych suszą rolniczą:
1) Wojewoda Wielkopolski Zarządzeniem Nr 149/18 z dnia 15 maja 2018r. powołał Komisję do szacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę.

2) Siedziba Komisji powołanej przez Wojewodę dla Gminy Słupca zlokalizowana jest w Urzędzie Gminy w Słupca pokój nr 7 i 12. Skład osobowy Komisji: Krzysztof Balcerzak- pracownik Urzędu, Anna Rutkowska- pracownik Urzędu, Izabela Kwapich- przedstawiciel WODR, Janusz Ziętkiewicz- przedstawiciel WIR, Jan Adamczak- sołtys gminy Słupca.

3) W celu monitorowania występowania zjawiska suszy został utworzony System Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzony przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, który podaje informacje o klimatycznym bilansie wodnym w okresach sześciodekadowych. Aktualny komunikat dla  gminy Słupca podaje,  iż zagrożenie suszą występuje w następujących gatunkach roślin uprawnych: - zboża jare położone na glebach (klasa bonitacyjna VI,V, IV, III)
- zboża ozime położone na glebach (klasa bonitacyjna VI,V, IV)
- rzepak i rzepik położony na glebach (klasa bonitacyjna IV)
- tytoń,
- warzywa gruntowe,
- krzewy owocowe,
- drzewa owocowe,
- truskawki,
- rośliny strączkowe

Tabela zagrożenia suszą poszczególnych upraw na terenie gminy w ramach monitoringu suszy znajduje się na stronie: http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/3023062/ i jest na bieżąco aktualizowana.

W związku z powyższym Komisja powołana przez Wojewodę działająca na terenie gminy Słupca podjęła decyzję o możliwości składania przez poszkodowanych rolników wniosków o oszacowanie strat w w/w uprawach i na określonych glebach. Wnioski można składać w Urzędzie w pok. nr 7 i 12 w godzinach od 7.30.do 15.30 w nieprzekraczalnym terminie do 13 lipca br. Wzór wniosku do pobrania na stronie www.gmina.slupca.pl oraz w sekretariacie. Podstawą do weryfikacji powierzchni użytków rolnych jest przedłożenie wniosku o płatności obszarowe. Komisja ustala wysokość szkody poprzez lustrację na miejscu do czasu zbioru plonu danej uprawy.

Wojewoda Wielkopolski podkreśla, że przestrzeganie ustaleń monitoringu suszy rolniczej wynika z przyjętych rozwiązań ustawowych i wojewoda nie może ich zmieniać, a komisje są zobowiązane do bezwzględnego przestrzegania zapisów w nich zawartych.

WZORY DOKUMENTÓW DO POBRANIA:Ponadto:


Zachęcamy rolników z terenu gminy Słupca, których uprawy zostały dotknięte suszą, do zapoznania się z informacjami publikowanymi przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu i Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa:


Wójt Gminy Słupca
/-/ Grażyna Kazuś
< Poprzedni   Następny >
Gościmy
Aktualnie jest 18 gości online

Pokaz slajdów

21 Września 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Bożeciech, Bożydar,
Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz,
Laurenty, Mateusz,
Mira
Do końca roku zostało 102 dni.


Cookies

Herb Gminy

Związek Gmin Regionu Słupeckiego

Unia Nadwarciańska


Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Poradnik przedsiębiorcy

Poradnik przedsiębiorcy
ePUAP
Schronisko dla zwierząt

www.bip.gov.pl

BIP

biznes.gov.pl
biznes.gov.pl
WFOŚiGW