Advertisement
| Mapa Serwisu Mapa Serwisu | Galeria fotografii Galeria fotografii | Kontakt | Biuletyn Informacji Publicznej | Archiwalna wersja BIP |
środa, 17 październik 2018   
Menu serwisu
Strona główna
Nasza Gmina
Położenie
Urząd Gminy
Jednostki podległe
Oświata
Biblioteki
Władze Gminy Słupca
Ochrona danych osobowych
Alkohole - wykaz
Dyżury aptek
Gminny kalendarz imprez
Przewodnik po urzędzie
Rada Gminy
Organizacje pozarządowe
Referendum 2015
Wybory ławników 2016-2019
Wybory samorządowe 2014
CAF-Wspólna Metoda Oceny
Kwalifikacje atutem w pracy
Komisje Rady
Herb Gminy
Zabytki
Gospodarka
Poradnik przedsiębiorcy
Turystyka
Weimar i Słupca - oficjalni partnerzy
Sołectwa
Telefony alarmowe
Prawo lokalne
Akty normatywne i inne akty prawne
Wzory dokumentów
Przetargi - nieruchomości
Zamówienia publiczne
Przetargi - archiwum
Plany zamówień publicznych
Zamówienia publiczne pon. 30 tyś Euro
Ogłoszenia i informacje
Badania ankietowe
Niezbędne programy.
Ochrona środowiska
Energia wiatrowa
Program ochrony środowiska
Gospodarka Odpadami Komunalnymi
Rejestr żłobków i klubów dziecięcych
Rejestr działalności regulowanej
Regulamin utrzymywania czystości i porządku na terenie Gminy
Publicznie dostępny wykaz danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie
Rejestr planów miejscowych
Strategia Rozwoju Gminy Słupca na lata 2014-2020
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Archiwum aktualności
Badanie satysfakcji klienta
Wybory uzupełniające do Rady Gminy Słupca
Rolnictwo
Rejestr jednostek organizacyjnych Gminy Słupca
Fundusz Sołecki
Cyfrowe samorządy - POWER
100 rocznica Odzyskania Niepodległości
Informacje z ZUS
Wybory samorządowe 2018
Separator

Separator

Separator

Separator

100 rocznica Odzyskania Niepodległości

BIP_LOGO

Komenda Powiatowa Policji w Słupcy


Separator

Separator

pl.id

Separator

Separator

Europa

Separator

Separator

Prawo miejscowe

Separator

Separator

Dzienniki Urzędowe RP

Separator

Separator

Statystyka
odwiedzających: 4246811


Strona główna arrow 100 rocznica Odzyskania Niepodległości arrow 10.05.2018 r. Koncert Pieśni Patriotycznych i Tańców Narodowych
10.05.2018 r. Koncert Pieśni Patriotycznych i Tańców Narodowych Drukuj E-mail
Rok szkolny 2017/2018 jest ogłoszony Rokiem dla Niepodległej, dlatego też plan pracy Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej wypełniony jest działaniami o charakterze kulturowym, artystycznym i edukacyjnym w duchu obchodów setnej Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W listopadzie 2017 roku przystąpiliśmy do projektu „Szkoła młodych patriotów”, w ramach którego w klasach przeprowadzone zostały konwersatoria „Patriotyzm na co dzień” i „Co dla mnie oznacza bycie patriotą?”.

Przez Uczniów, Rodziców i Nauczycieli wypracowany został Kodeks Postaw Patriotycznych, który umieszczony jest teraz na korytarzu. We wszystkich klasach przeprowadzony został konkurs plastyczny zatytułowany „100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości”, konkurs wiedzowy „Historia Polski a patriotyzm”, a także konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej.
W lutym 2018 roku działające przy Szkole Stowarzyszenie „Bądźmy Razem” przystąpiło do konkursu ofert ogłoszonego przez Urząd Gminy w Słupcy na Wsparcie realizacji zadań publicznych na 2018r. i uzyskało dotację na realizację zadania publicznego „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultu narodowego”. W ramach tego zadania zaplanowane są Konkurs fotograficzny, wyjazd do Muzeum Powstania Wielkopolskiego, konkurs historyczny „Droga do wolności”, a także Koncert Pieśni Patriotycznych i Tańców Narodowych.
26 kwietnia 2018r. przed południem odbył się w szkole turniej wzorowany na telewizyjnej zabawie „Kocham Cię Polsko”, w którym wystartowali uczniowie najstarszych klas szkoły. Zmagali się oni z pytaniami i zadaniami dotyczącymi naszego państwa i jego historii, rozpoznawali znanych Polaków, odpowiadali na pytania o fakty dotyczące Polski czy rozpoznawali pieśni patriotyczne.
Świetną zabawę zakończyły biało-czerwone słodkości i tradycyjne już zdjęcie całej społeczności szkolnej w barwach narodowych.
Tego samego dnia, popołudniem, odbył się w szkole Koncert Pieśni Patriotycznych i Tańców Narodowych, na którym obecni byli: Przewodniczący Rady Gminy Słupca Jerzy Kopczyński,  Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie ks. Tadeusz Stasiak, Sekretarz Gminy Słupca Karolina Walczak, Radny Gminy Słupca Jan Kujawa, przedstawiciele 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu porucznik Aleksandra Rafa oraz plutonowy Sylwester Grzelczak, Prezes Zarządu PCK w Słupcy Zenon But, Sylwia Najdzińska z Urzędu Gminy w Słupcy, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły w Drążnej Agnieszka Purul  oraz mieszkańcy Drążnej i okolic, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Gości powitała ulubiona pieśń Jana Pawła II – papieża Polaka i wielkiego patrioty, którego słowa „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” były mottem koncertu.
Następnie Dyrektor Szkoły w Drążnej Danuta Samul przedstawiła w krótkim wystąpieniu działania szkoły, jakie zostały zrealizowane i jakie są zaplanowane w związku z obchodami odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak podkreśliła w swoim przemówieniu Pani Dyrektor „Zależy nam na tym, aby każdy uczeń, każdy absolwent naszej szkoły znał historię swojego kraju i był dumny z tego, że jest Polakiem”. Wyrazem tego dążenia stał się koncert pieśni i pokaz tańców. Artyści żywiołowo wykonali pieśni patriotyczne, a zgromadzona publiczność chętnie korzystała z przygotowanych śpiewników i włączała się do śpiewu. Nie mniejsze zainteresowanie przyciągnęły pokazy taneczne i choreograficzne ze staropolskim Polonezem na czele.
Koncert zakończył się wieczorem przy kawie i ciastach przygotowanych przez rodziców uczniów z Drążnej.
Przedstawiciele Urzędu Gminy wraz Przewodniczącym Rady Gminy Słupca obecni na Koncercie Kolęd nie kryli wzruszenia, ani tez podziwu w stosunku do repertuaru oraz samego wykonania pieśni przez młodzież. Otrzymane śpiewniki ułatwiły włączenie się do aktywnego uczestnictwa, co pozwoliło przywołać ducha historii.< Poprzedni   Następny >
Gościmy
Aktualnie jest 26 gości online

Pokaz slajdów

17 Października 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Lucyna, Małgorzata,
Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało 76 dni.


Cookies

Herb Gminy

Związek Gmin Regionu Słupeckiego

Unia Nadwarciańska


Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Poradnik przedsiębiorcy

Poradnik przedsiębiorcy
ePUAP
Schronisko dla zwierząt

www.bip.gov.pl

BIP

biznes.gov.pl
biznes.gov.pl
WFOŚiGW
eUrząd Platforma komunikacyjna